У цій статті ми розповімо про гігієнічний душ і які види гігієнічного душу бувають?

1.Змішувачі вбудованого монтажу або їх ще називають прихованим монтажем
2.Змішувачі зовнішнього монтажу або їх ще називають настінним монтажем
3.Змішувачі з установкою на умивальник та з підключенням гігієнічного душу
4. Підключення гігієнічного душу до холодної води
5.Змішувач-приставка із кріпленням на унітаз
6. Види гігієнічних лійок
7. Унітаз із функцією біде

Гігієнічні душі відрізняються за конструкцією, хоча вона й досить проста. Є кілька варіантів кріплення пристрою та підключення до труб.
Гігієнічний душ є невеликою лійкою з дрібними отворами, яка підключається до спеціального змішувача, стандартного змішувача для душу або відводу (fix fit) для душу. Така модель покликана економити місце у ванній кімнаті ергономічно замінюючи біде (до того ж ціни на гігієнічні душі набагато нижчі, ніж на повноцінні біде). Його можна використовувати як за прямим призначенням, так і з іншими цілями: наприклад, помити унітаз або котячий лоток, набрати води для потреб, якщо зайнята ванна кімната. Далі ми розглянемо всі види гігієнічних душів, їх відмінності, особливості змішувачів та установки, а також складемо список із п'яти найпопулярніших виробників цих виробів.

Гігієнічний душ для туалету буває декількох видів:
Вбудовані гігієнічні душі бувають: зі змішувачем одноричажним або термостатом, вони можуть бути на 1, 2 і 3 точки монтажу.
У моделях вбудованого типу змішувач прихований, видно лише лійка та панель управління. З естетичної точки зору цей варіант кращий, але не є можливість його встановити. Зазвичай розташування душу, що вбудовується, планують заздалегідь на початковій стадії ремонту. Якщо планується встановлення гігієнічного душу ще до ремонту, краще його зробити прихованим.

                                                     

На першому фото представлені змішувач із монтажем на 3 точки, де змішувач, гігієнічний душ та шлангове з'єднання розташовані окремо. На другому фото тримач лійки так само виконує функцію шлангового з'єднання, що виглядає набагато компактніше, ніж на першому фото. З дизанерської погляду більше цінуються компактні рішення, тобто коли всі елементи зосереджені одному місці кріплення, як у одному елементі і змішувач, і гігієнічний душ, і утримувач.
На четвертому фото представлений гігієнічний душ із змішувачем, в якому встановлений прогресивний картридж, температура та напір води збільшується в міру повороту регулятора у бік гарячої води. Сам важіль змішування води, так само виконує функцію тримача лійки, доки ви не закриєте подачу води, (тобто не повернете в початкове положення), не зможете встановити лійку в тримач.

                                                                                                                                               

Для більш комфортного використання гігієнічного душу можна встановити термостат, термостатом називається пристрій, в якому підтримується постійна температура, але він може виглядати гучно, але має свої переваги перед одноважільний змішувач, а саме в тому, що він не вимагає при кожному використанні, налаштовувати температуру води, налаштування температури зберігаються. Надалі вам потрібно буде лише відкрити чи закрити подачу води. Гігієнічні душі з термостатом бувають як вбудованими, і зовнішніми.

Настінний гігієнічний душ:

                                                

Для встановлення такого варіанту потрібно два виходи зі стіни під холодну та гарячу воду. Змішувач кріпиться прямо до стіни на найближчій відстані від унітазу, як правило, на відстані витягнутої руки.
Це зроблено для того, щоб було можливо дотягнутися та зручно використовувати душ різним членам вашої родини та людям різного габариту. Настінний гігієнічний душ кріпиться до труб, що виходять із стіни. Щоб скористатися таким душем, спочатку відкривають кран змішувача, а потім потрібний момент натискають кнопку на лійці, після чого починає литися вода.

Змішувач на умивальнику з гігієнічним душем
За установкою найпростішими вважаються змішувачі на умивальнику з гігієнічним душем, це має бути спеціальний змішувач із відведенням для шланга гігієнічного душу. Але установка такого виробу можлива в тих санвузлах, де раковина та унітаз розташовані поруч один біля одного, або там, де можна встановити раковину, хоча б невеликого розміру, навіть кутову. Це потрібно для того, щоб до важеля керування можна було легко дістати сидячи на унітазі.

                                                                                                                  

Принцип роботи такого змішувача полягає в тому, що вода йде через лійку натисканням кнопки на її корпусі лійки, при включеному змішувачі. Мінусом такої конструкції можна вважати незручність регулювання та подачі води. Адже для цієї моделі необхідно, щоб раковина знаходилася в безпосередній близькості від туалету, а температура та натиск води має легко та зручно регулюватися сидячи на унітазі.
Підключення гігієнічного душу до холодної води

                                                                                                          

Якщо прохолодна вода при підмиванні вас не лякає, то можна підключити душ до запірного вінця, але для цього потрібно щоб був вихід на холодну воду. Але митися холодною водою, особливо взимку, м'яко кажучи, неприємно. Хоча у деяких статтях пишуть, що це може бути корисно.
Змішувач-приставка з кріпленням на унітаз

                                                                                                                    

Такий вид гігієнічного душу, що встановлюється під кріплення сидіння для унітазу, в корпусі змішувача зроблено три отвори для підключення душового шланга, а також гарячої та холодної води. Якщо немає можливості підключити гарячу воду, два шланги можна підключити до трійника і до холодній воді, тоді буде тільки холодна вода. Цей вид гігієнічного душу на перший погляд може здатися дуже естетичним, але не треба забувати, що після підключення змішувача всі шланги по яких подаватиметься вода, будуть на увазі.

Види гігієнічних лійок
Ще варто звернути увагу на незначну, але все ж таки відмінність, а саме на положення кнопки щодо лійки. А вони бувають:

                                                                                                           

З кнопкою ззаду на головці вирви. З кнопкою перед корпусу лійки. З кнопкою збоку. Без кнопки (для пропуску води прямо).
Для того щоб уберегти, себе від потопу потрібно обов'язково закривати змішувач, тому як клапан який встановлений на лійці, не призначений для того, щоб перебувати під тиском довгий час.
Унітаз з функцією біде

                                                                                                                                      

Щоб встановити такий унітаз, потрібно зробити розведення води заздалегідь на початковій стадії ремонту. В унітаз інтегрована форсунка і може бути фіксованою або виїжджає на шарнірі на вимогу. Плюс у особливо розвинених моделей форсунки доповнені сушаркою. Все це, звичайно, підвищує комфорт використання сантехнікою, але вартість питання такого «душа» мало не вища, ніж покупка окремо і унітазу, і душу гігієнічного.
Вибрати гігієнічні душі ви можете на нашому сайті Shower-room.com.ua
Якщо у вас виникли запитання, можете їх задати нам, ми із задоволенням відповімо на них.